واردات ذرت برزیل

واردات ذرت برزیل

  • ۱۶/شهریور/۹۹

ذرت در مقایسه با گندم و برنج این محصول از تنوع بیشتری در غلات برخوردار است.

تغذیه حیوانات
حدود دو سوم تولید ذرت در جهان برای حیوانات دام و طیور تولید می شود. در بیشتر موارد ، ذرت پس از رسیدن کامل دانه برداشت می شود که به صورت خوراک دام فرآوری می شود. در بعضی از کشورها ، متوسط عملکرد تقریباً 10 تن در هکتار است. هر دو نوع ذرت (غلات و علوفه) یکی از کالری ترین منابع انرژی خوراک دام است که چربی بیشتری نسبت به گندم و جو فراهم می کند ، اما پروتئین کمتری نسبت به غلات دارد.

تغذیه گاو
به دلیل محتوای زیاد نشاسته که به تدریج در شکمبه گاو تجزیه می شود ، از دانه ذرت به عنوان یکی از تامین کنندگان اصلی انرژی گاو در خوراک استفاده می شود. در نتیجه عبور نسبتاً کند ذرت از بدن حیوان ، روند هضم غذا بیشتر طول می کشد، به طوری که سهم استفاده از آن در رژیم غذایی در مقایسه با سایر غلات بیشتر است.

تغذیه طیور
بخش قابل توجهی از رژیم غذایی جوجه ها خوراک پرکالری است که به طور گسترده ای از ذرت دانه ای استفاده می شود. سطح بالای نشاسته در ذرت به راحتی توسط مرغ جذب می شود ، با طعم دلپذیر و فقدان عوامل ضد تغذیه ای مشخص می شود. ذرت همچنین گزانتوفیل ها را فراهم می کند ، که باعث بهبود رنگ زرده و اسید لینولئیک می شود که اندازه تخم را افزایش می دهد. همه اینها به بهبود کیفیت و تنوع تخم مرغ کمک می کند.

تغذیه خوک
ذرت همچنین منبع اصلی دانه برای تغذیه خوک ، چه در غلات و چه در سیلو است ، زیرا دارای محتوای انرژی قابل هضم بالا (PE) و پروتئین کم است.

مصرف انسان
ذرت همچنان منبع اصلی غذا در بسیاری از نقاط جهان است. حدود 116 میلیون تن ذرت برای مصرف انسان در سراسر جهان استفاده می شود که 30٪ آن در آفریقا و 21٪ آن در آفریقای جنوبی است. در رژیم غذایی بیش از 20 کشور در حال توسعه ، ذرت 15-20٪ کل کالری دریافتی روزانه است.

صنعت پردازش
از ذرت به عنوان منبع اصلی نشاسته ، روغن های خوراکی و گلوتن ، برای پخت و پز و همچنین در غذاهای مختلف تصفیه شده و فرآوری شده استفاده می شود. ذرت 90٪ نیاز نشاسته ای آمریکا را تأمین می کند. غذاهای معمولی که از ذرت تهیه می شود شامل دانه های ذرت ، بدن و غلات و همچنین ذرت بو داده (دانه ای از انواع خاصی از ذرت است که در اثر گرم شدن منفجر می شود).

ذرت شیرین
علاوه بر ذرت ، حدود 1 میلیون هکتار ذرت شیرین (var. Saccharata) در سراسر جهان برای مصرف انسان کشت می شود. تولید این نوع ذرت کمی کمتر از 9 میلیون تن است که رقم نسبتاً کمی است و فقط 0.006٪ کل تولید ذرت دانه ای و علوفه ای را نشان می دهد.

نشاسته برای صنعت
ذرت به طور گسترده به عنوان منبع نشاسته برای صنایع دارویی ، کاغذ ، معدن و ساختمان استفاده می شود. چنین نشاسته ای معمولاً پس از فرآیند تصفیه به دست می آید ، علاوه بر این ، جوانه ذرت ، فیبر و پروتئین نیز بدست می آید. در محصولات مختلفی مانند کیسه های پلاستیکی زیستی ، کاغذ بازیافتی ، مقوا راه راه ، مواد شوینده ، رنگ ، پوشک ، مواد آرایشی ، چسب ، مواد فعال کننده و مواد شیمیایی زراعی مورد استفاده قرار می گیرد.

تولید بیواتانول
حدود 40٪ محصول ذرت ایالات متحده ، 130 میلیون تن در سال ، برای تولید اتانول ذرت فرآوری می شود. حدود 400-500 لیتر اتانول زیستی از 1 تن ذرت تولید می شود. از دو فرآیند اصلی استفاده می شود:

آسیاب خشک ، که شامل خرد کردن کل هسته در آرد و افزودن آن به آب برای به دست آوردن یک "محلول" است که تحت عملیات حرارتی قرار می گیرد ، و سپس تقطیر می شود. اتانول از دستگاه مقطر بدست آمده تخمیر می شود.
آسیاب مرطوب آسیاب مرطوب است که شامل تورم یا "خیساندن" دانه است. سپس این سوسپانسیون برای جداسازی اجزای جوانه ذرت ، فیبر ، گلوتن و نشاسته فرآوری می شود. پس از آن ، نشاسته روی الکل تخمیر می شود.
تولید بیوگاز
ذرت به طور گسترده ای به عنوان ماده اولیه اصلی بیوگاز ، به عنوان مثال ، در مناطق وسیع در اروپا ، به عنوان ابزاری برای تأمین معیارهای "انرژی سبز" استفاده می شود. ذرت آسیاب شده ، درون یک سیلو بارگیری و به یک راکتور بی هوازی تغذیه می شود ، جایی که باکتری ها با تجزیه ذرت به همراه سایر مواد آلی ، متان تولید می کنند.

ذرت یکی از بالاترین بازده گاز در هر تن محصول را دارد. و ارقام مخصوص پرورش یافته با محتوای ماده خشک بالا می توانند به بازدهی حداکثر 60 تن در هکتار وزن خام رسیده و بیش از 6000 متر مکعب متان در هکتار تولید کنند که عمدتا برای تولید برق صنعتی استفاده می شود.

بیشترین ارزش اقتصادی در بین ارقام موجود ذرت دندانه دار است. ذرت دندانی به شکل انواع با دانه های سفید و زرد وجود دارد و مصرف کننده خود ترجیح یک گونه خاص را برای خود تعیین می کند.

فروش مکمل-ریزمغذی-سبوس-گندم شکسته, [۰۶.۰۹.۲۰ ۰۹:۵۸]
ذرت سفید مانند ذرت زرد به نظر می رسد ، اما هسته آن فاقد رنگدانه روغن کاروتن است. این گونه به طور گسترده ای برای مصرف انسان پرورش می یابد. تولید جهانی ذرت سفید در حال حاضر در حدود 65-70 میلیون تن تخمین زده شده است که تنها 10٪ از تولید سالانه جهان است. بیش از 90 درصد ذرت سفید در کشورهای در حال توسعه کشت می شود ، جایی که حدود یک چهارم کل تولید ذرت را تشکیل می دهد.

ارتباط باما